There’s such a thing as “too much information”, especially for
5 to 7 June 2025, Waterfront Hotel, London
Pro-mill s. c.
Współzałożyciel firmy Pro-mill s.c., specjalizującej się w projektowaniu i produkcji urządzeń przemysłowych na indywidualne zamówienie. W ramach działalności dostarczył dziesiątki instalacji, w tym reaktorów i bioreaktorów, do jednostek badawczych oraz działów R&D. Produkuje urządzenia od skali ćwierćtechnicznej do wielkotonażowej. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej, ukończył również podyplomowe studia MBA. Obecnie realizuje doktorat w formule wdrożeniowej.
Zainteresowania badawcze: projektowanie instalacji technologicznych opartych na wynikach badań laboratoryjnych, wykorzystujących bioprocesy.
Stowarzyszenie Klaster Biogospodarki, Politechnika Łódzka
Prezeska Stowarzyszenie Klaster Biogospodarki i specjalistka ds. współpracy z przemysłem w International Centre for Research on Innovative Bio-based Materials PŁ. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako pracownik naukowo-badawczy i zarządzający w instytutach badawczych oraz ekspert B+R w firmach m.in. branży wyrobów higienicznych, spożywczej, chemicznej. Pełniła obowiązki Dyrektora w strukturach EIT Food Co-location Centre North-East. Członkini gremiów eksperckich i zarządzających wielu organizacji naukowych, stowarzyszeń i komitetów naukowych m.in. Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego XII Kadencji; Leadership Group - Food Waste, Food Systems, Bioeconomy" w ECESP; European Polysaccharide Network of Excellence; Stowarzyszenia Papierników Polskich; Polskiego Towarzystwa Chitynowego.
Zainteresowania badawcze: biogospodarka cyrkularna i zrównoważona, biotechnologia przemysłowa, inżynieria materiałowa polimerów i tworzyw.
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna (Politechnika Warszawska). Od 2016 r. zawodowo związana z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Technologii Eksploatacji, gdzie aktualnie jest zatrudniona na stanowisku Lidera Obszaru i pełni funkcję Dyrektora Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji. Posiada doświadczenie w kierowaniu realizacją projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Jest współautorką 45 artykułów naukowych, 8 rozdziałów w monografiach, 2 patentów krajowych oraz ponad 50 referatów wygłoszonych na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych.
Zainteresowania badawcze: wykorzystanie zaawansowanych metod badawczych i procesowych do projektowania innowacyjnych zagadnień w obszarach zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywnego zagospodarowania biomasy odpadowej.
Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy
Dr inż. w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiskowa, górnictwo i energetyka. Od 17 lat związana zawodowo z gospodarką odpadami. W roku 2017 ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej w zakresie Zarządzanie Gospodarką Odpadami Komunalnymi. Audytor i Pełnomocnik Zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14000:2015. Autor wiodący i współautor publikacji w czasopismach znajdującym się w bazie JCR oraz innych publikacjach Uniwersyteckich. Jest autorem wielu doniesień konferencyjnych, wystąpień panelowych i forum dyskusyjnych. Jest członkiem Rady Naukowej Kwartalnika MKiŚ „Prawo i Klimat”. Kierownik i uczestnik wielu projektów związanych z gospodarką odpadami, GOZ czy legislacją prawną.
Zainteresowania badawcze: zagospodarowanie biomasy odpadowej, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów komunalnych.
EcoBean Sp. z o.o.
Doświadczony kierownik działu R&D polskiego start-upu technologicznego EcoBean. Posiada tytuł mgr inż. z biotechnologii uzyskany na Politechnice Warszawskiej. Obecnie realizuje doktorat wdrożeniowy. Jest autorem innowacyjnego ciągu technologicznego, który przekształca odpady kawowe w nowe produkty, stanowiące zamienniki tradycyjnych rozwiązań. Jego praca naukowa i innowacyjne podejście stanowią kluczowy wkład w rozwijanie innowacyjnych procesów w firmie EcoBean.
Zainteresowania badawcze: biotechnologiczne przetwarzanie biomasy odpadowej, głównie odpadów kawowych w produkty użyteczne.
Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk
Dyrektor i Profesor Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk. Kierownik wielu zrealizowanych prac badawczych dofinansowanych z zewnętrznych źródeł m.in. lider polskiej części projektu LIFE „Algae – Economy Based Ecological Service of Aquatic Ecosystems/Glony gospodarka ekologiczna”. Ekspertka Komisji Europejskiej w obszaru Natura2000. Współautorka 52 publikacji naukowych indeksowanych w bazie Scopus oraz wielu wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach.
Zainteresowania badawcze: zakwity glonów (głównie sinic) w odpowiedzi na zmiany klimatyczne i antropopresję oraz możliwości wykorzystania biomasy do wytwarzania produktów wysokiej i niskiej jakości.
Politechnika Warszawska, PolymemTech Sp. z o.o.
Profesor uczelni zatrudniony w Katedrze Inżynierii Układów Rozproszonych na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej oraz Kierownik Działu R&D w Polymemtech sp. z o.o. Autor ponad 100 recenzowanych prac oraz patentów w zakresie wytwarzania membran i prowadzenia procesów przemysłowych. Prezes Polskiego Towarzystwa Membranowego. Współpracuje z naukowymi ośrodkami zagranicznymi w Austrii, Niemczech, Norwegii, Finlandii, Izraelu, Hiszpanii i Włoszech.
Zainteresowania badawcze: projektowanie zintegrowanych układów membranowych do oczyszczania cieczy i gazów oraz ich wdrażanie w zakładach przemysłowych w kraju i za granicą.
Sieć Badawcza Łukasiewicz Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny
Dr inż. nauk technicznych. Dyrektor Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Łódzkim Instytucie Technologicznym. Absolwentka Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Prowadzi prace badawcze i rozwojowe w zakresie szeroko pojętej gospodarki wodno-ściekowej. Specjalizuje się w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych i usuwania niebezpiecznych substancji z wód, w szczególności przy zastosowaniu technik membranowych i pogłębionego utleniania. Współautorka ponad 30 publikacji z listy JCR.
Zainteresowania badawcze: zastosowanie procesów membranowych do oczyszczania ścieków przemysłowych, systemy oszczędnego gospodarowania wodą w przemyśle.
GET EXPERIENCE
How you transform your business as technology, consumer, habits industry dynamic s change? Find out from those leading the charge.
1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
United States
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com
1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
Australia
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com
1Hd- 50, 010 Avenue, NY 90001
United States
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com
Name: Ronaldo König
Phone: 009-215-5595
Email: info@example.com