Dr hab. inż. Maciej Szwast, Prof. PW
Politechnika Warszawska, PolymemTech Sp. z o.o.

Dr hab. inż. Maciej Szwast, Prof. PW
Politechnika Warszawska, PolymemTech Sp. z o.o.
Profesor uczelni zatrudniony w Katedrze Inżynierii Układów Rozproszonych na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej oraz Kierownik Działu R&D w Polymemtech sp. z o.o. Autor ponad 100 recenzowanych prac oraz patentów w zakresie wytwarzania membran i prowadzenia procesów przemysłowych. Prezes Polskiego Towarzystwa Membranowego. Współpracuje z naukowymi ośrodkami zagranicznymi w Austrii, Niemczech, Norwegii, Finlandii, Izraelu, Hiszpanii i Włoszech.
Zainteresowania badawcze: projektowanie zintegrowanych układów membranowych do oczyszczania cieczy i gazów oraz ich wdrażanie w zakładach przemysłowych w kraju i za granicą.
Mgr inż. Wioletta Barszcz
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji, Politechnika Warszawska

Mgr inż. Wioletta Barszcz
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji, Politechnika Warszawska
Mgr inż. nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, nauk przyrodniczych ze specjalnością biotechnologia żywności (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Od 2019 r. zawodowo związana z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Technologii Eksploatacji, gdzie jest zatrudniona na stanowisku specjalisty w Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji. Posiada doświadczenie w realizacji projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Jest współautorką 9 artykułów naukowych, 1 rozdziału w monografii oraz uczestniczyła w ponad 15 konferencjach naukowych o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Aktualnie realizuje doktorat wdrożeniowy w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (Politechnika Warszawska).
Zainteresowania badawcze: wykorzystanie biomasy odpadowej do wytwarzania materiałów sorpcyjnych, stosowanie procesów filtracyjnych i sorpcyjnych do oczyszczania wód i ścieków, właściwości antybakteryjnych materiałów użytkowych.
mgr inż. Paweł Jamski
PFTechnology Sp. z o.o.

mgr inż. Paweł Jamski
PFTechnology Sp. z o.o.
Absolwent wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej. Prezes Zarządu i Dyrektor ds. Rozwoju i Handlu w PFTechnology sp. z o.o. – firmie specjalizującej się w projektowaniu i wykonywaniu urządzeń oraz instalacji technologicznych do filtracji, separacji, flotacji, odwadniania i magazynowania. Kierownik licznych projektów B+R, m.in. projektu opracowania energooszczędnego wkładu filtracyjnego i innowacyjnego systemu oczyszczania sita zastosowanych w filtrach samoczyszczących, który zakończył się uzyskaniem patentów międzynarodowych. Koordynator projektu dotyczącego opracowania i wykonania innowacyjnej instalacji flotacyjnej do oczyszczania i zawracania do procesu produkcyjnego wody technologicznej z recyklingu tworzyw sztucznych. Współautor założeń do technologii i budowy zgrzewarki do sit szczelinowych dokładnych. Twórca patentu na stal mikrostopową „staleco” i wzoru użytkowego na drenaż filtracyjny Selop, zastosowany w największych stacjach uzdatniania wody w Polsce
Zainteresowania badawcze: projektowanie instalacji oczyszczania wody procesowej z wykorzystaniem zaawansowanych technologii filtracji i flotacji.
Dr Justyna Szerement
Politechnika Lubelska

Dr Justyna Szerement
Politechnika Lubelska
Dr nauk rolniczych (Instytut Polskiej Akademii Nauk im. Bohdana Dobrzańskiego w Lublinie). Z Politechniką Lubelską związana zawodowo od 2024 r., gdzie aktualnie pełni funkcję Kierownika Laboratorium Analiz Środowiskowych. Podczas pracy naukowej była wykonawcą 5 projektów naukowych, głównie o charakterze aplikacyjnym. W 2019 r. odbyła 3-miesięczny staż na Tokai University w Japonii. Prowadziła badania jako post-doc na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (2020-2022) oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2023). Jest współautorką 26 artykułów naukowych, 5 rozdziałów w monografiach, 16 recenzowanych materiałów z konferencji, 2 patentów krajowych oraz ponad 55 referatów/posterów zaprezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
Zainteresowania badawcze: ponowne wykorzystanie odpadów zgodnie z zasadami GOZ, w tym wykorzystanie zeolitów syntetyzowanych z popiołów lotnych oraz biowęgli do sorpcji zanieczyszczeń oraz jako dodatek do nawozów.
Dr hab. inż. Renata Żyłła
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny

Dr hab. inż. Renata Żyłła
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny
Dr hab. inż. nauk technicznych. Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Badawczych w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Łódzkim Instytucie Technologicznym. Absolwentka Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. W 2024 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki na Politechnice Śląskiej. Prowadzi prace badawcze i rozwojowe w zakresie szeroko pojętej gospodarki wodno-ściekowej. Specjalizuje się w technologiach oczyszczania ścieków przemysłowych i usuwania niebezpiecznych substancji z wód, w szczególności przy zastosowaniu technik membranowych i procesów pogłębionego utleniania. Posiada doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych technologii dla przemysłu, w szczególności w obszarze Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Współautorka ponad 30 publikacji z listy JCR.
Zainteresowania badawcze: zastosowanie procesów membranowych do oczyszczania ścieków przemysłowych oraz systemy oszczędnego gospodarowania wodą w przemyśle
Dr inż. Joanna Kacprzyńska-Gołacka
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji

Dr inż. Joanna Kacprzyńska-Gołacka
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. Joanna Kacprzyńska-Gołacka
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. nauk technicznych (Uniwersytet Radomski). Od 2010 r. zawodowo związana z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Technologii Eksploatacji, gdzie jest zatrudniona na stanowisku starszego specjalisty w Centrum Inżynierii Powierzchni. Posiada doświadczenie w realizacji projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Brała łącznie udział w realizacji łącznie 12 projektów badawczych finansowanych ze środków publicznych oraz 13 projektów badawczych wewnętrznych finansowanych przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. Jest współautorką 42 artykułów naukowych, 3 rozdziałów w monografiach oraz ponad 15 referatów/posterów zaprezentowanych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest współautorem dwóch patentów krajowych (patent nr P.428273 i P.428273) z zakresu modyfikacji materiałów polimerowych z wykorzystaniem technologii plazmowej inżynierii powierzchni.
Doświadczenie zawodowe: wykorzystanie nowoczesnych opracowań materiałowych i technologicznych inżynierii powierzchni do poprawy właściwości funkcjonalnych, w tym również bakteriobójczych materiałów polimerowych (głównie polimerowych materiałów filtracyjnych).